PRZYJACIELE

Angażujemy się we współpracę z osobami i instytucjami, z którymi łączą nas wspólne cele oraz wartości :

https://www.dpshelclow.pl/"Cały zresztą majątek ... zapisuję i przeznaczam na zakład publiczny dobroczynny w mieście Krakowie dla ubogich chrześcijan religii Katolickiej założyć się mający z majątku po mnie pozostałego".

(zapis Anny Helclowej w testamencie z 1876 r.)

"Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie istnieje od 1890 roku, służąc niezmiennie przez cały ten czas ludziom potrzebującym pomocy. Powstał w wyniku fundacji zasłużonych dla Krakowa małżonków Anny z Treutleów i Ludwika Helclów i jest dowodem wielkoduszności jego założycieli."

Towarzystwo Wspierania Domu Helclów powstało w 2017 r. i działa na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie.

Stowarzyszenie wyznaczyło sobie dwa podstawowe zadania. Pierwsze dla osób mobilnych. Dotyczy ono zwiększenia ilości i atrakcyjności organizowanych spotkań, wycieczek, zawodów sportowych, biletów na wydarzenia kulturalne oraz nagród. Są także sprawy dotyczące nierefundowanych świadczeń z zakresu ochrony zdrowia, które dotyczą niektórych zabiegów np. stomatologicznych, lub indywidualnego sprzętu ortopedycznego. Wymienione świadczenia i ich koszty przekraczają możliwości finansowe mieszkańców Domu, a są potrzebne.

W ten sposób chcemy zwiększyć ich mobilność i sprawić aby uśmiech zagościł na zmęczonych życiem twarzach . Jest to możliwe, z Państwa pomocą. Każdy może stać się Darczyńcą. Czasem niewiele potrzeba, a dla nas i dla mieszkańców DPS Helclów ma to kolosalne znaczenie.

Drugim celem Towarzystwa jest niesienie pomocy leżącej części pensjonariuszy. Zaspokojenie potrzeb i minimalizowanie samotności tej grupy jest bardzo trudnym wyzwaniem. Potrzebna jest do tego duża i prężna grupa wolontariuszy, którzy potrafiliby zastąpić przyjaciół, względnie brakującą rodzinę.


Organizacja WMDZ to grupą WOLONTARIUSZY, ZWIERZOLUBÓW chcących nieść pomoc zwierzętom poprzez wsparcie istniejących już fundacji, stowarzyszeń i wszelkich innych tym podobnych instytucji wspierających naszych braci mniejszych :) poprzez kwesty i zbiórki do puszek skarbonek :)

Pomoc polega na:

po PIERWSZE: "wyprodukowaniu" puszki skarbonki

po DRUGIE: "obrendowaniu" logiem konkretnego stowarzyszenia lub fundacji ( tu zapraszamy wszystkie fundacje i stowarzyszenia do kontaktu i zgłaszania swoich potrzeb)

po TRZECIE: umieszczeniu puszki skarbonki w miejscu strategicznym ;)

po CZWARTE: po określonym czasie czyli jak puszka się napełni ;) następuje oficjalne i komisyjne przekazanie jej danemu stowarzyszeniu i ostatecznie...

po PIĄTE: wydanie tej kasy na konkretny cel, czyli sfinansowanie konkretnego działania... np. opłacenie leczenia psiaka lub kociaka, zakup karm, finansowanie różnych prac remontowych poprawiających bytowanie zwierzaków oraz rozpowszechnianie szeroko pojętej wiedzy o tym, że ZWIERZĘ TEŻ CZŁOWIEK w dosłownym rozumieniu, że ma uczucia i emocje jak każdy z nas!

video-1570536801.mp4

Kasia Moś – finalistka 3. edycji Must Be The Music i nasza reprezentantka podczas Eurowizji w 2017 roku. Kasia poza działalnością artystyczną wspiera organizacje na rzecz zwierząt, w tym Żorskie Stowarzyszenie dla Zwierząt, schroniska dla zwierząt w całej Polsce oraz Centrum Zwierząt. 🐱